Interview Plus

V Rusku je totalitní režim. Děti jeho přisluhovačů se za ně jednou budou stydět, říká šéf českého Memorialu

Interview Plus

V Rusku je totalitní režim. Děti jeho přisluhovačů se za ně jednou budou stydět, říká šéf českého Memorialu
Štěpán Černoušek, předseda spolku Gulag.cz a člen české pobočky organizace Memorial

Plus

Ruské bezpečnostní síly zadržují osoby identifikované na záznamech účastníků pohřbu Alexeje Navalného. „Mezinárodní tlak je Vladimiru Putinovi už úplně ukradený. Počítal s tím, že ty lidi začne zatýkat až po pohřbu, to je jeho dlouhodobá taktika. Postupně utahovat šrouby,“ upozorňuje Štěpán Černoušek, předseda organizace Memorial Česká republika, která monitoruje porušování lidských práv v Rusku.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruské bezpečnostní síly zatýkají osoby, které se minulý pátek zúčastnily pohřbu opozičního politika Alexeje Navalného. Lidí identifikují na základě záběrů z bezpečnostních kamer a systému rozpoznávání obličejů. To, kolik dalších osobností se po smrti Navalného odvažuje kritizovat režim prezidenta Vladimira Putina a jak velké riziko pro ně jejich postoje znamenají. Dobrý poslech přeje Šárka.

  • Fenyková Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes předseda organizací gulag CZ a memoriál ČR Štěpán Černoušek. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají