Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Smrt Navalného? Posílení strachu v ruské společnosti, ale i komplikace pro Putinův režim

Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Smrt Navalného? Posílení strachu v ruské společnosti, ale i komplikace pro Putinův režim
Vzpomínka na Alexeje Navalného před ruským velvyslanectvím v Londýně

Dvojka

Policie v Rusku zatkla přes 400 lidí, kteří přinášeli květiny na vzpomínková místa pro opozičního politika Alexeje Navalného, který zemřel v pátek v ruské trestanecké kolonii za polárním kruhem. Jaké dopady zpráva o jeho smrti bude mít? Politoložka Vladimíra Dvořáková mimo jiné ještě okomentuje protesty českých zemědělců, probere výsledek kauzy Čapí hnízdo a zhodnotí předvolební atmosféru na Slovensku.
Vladimíra Dvořáková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Paní profesorko, jak se vám dnes ráno jelo do Prahy?

  • Tak já jsem to měla poměrně v klidu, protože velkou část neměla metrem a tam tedy zemědělská technika se opravdu nedostane. Takže mi šlo to během pěti minut se nějak dostat na metro, což bylo poměrně jednoduché. Vinohrad.

  • O třídu i Wilsonovu ulici směrem k hlavnímu nádraží. V této chvíli v premiéře pořadu, jak to vidí lemují desítky traktorů. Tu situaci pochopitelně budeme sledovat ve zpravodajských relacích a v dalších vstupech pochopitelně celý ČRo během celého dne. Protestující zemědělci chtějí upozornit na problémy tuzemského zemědělství, projevit nesouhlas s politikou EU i s českou vládou premiéra Fialy. Chtějí, aby přehodnotila například svůj postoj k Zelené dohodě. Jenom připomenu, že ten dnešní protest organizuje předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy a asociace svobodných odborů Bohumír Dufek a bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek, který je šéfem představenstva Zemědělské skupiny Rapid. Od formy protestu se už distancoval i největší zemědělské svazy. Tak co si o tom celém myslíte, paní Dvořáková?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají