Pro a proti

Česko se ruským disidentům uzavřelo, říká analytička. Neuzavřelo, ale musíme zohledňovat i bezpečnost, oponuje náměstek

Pro a proti

Česko se ruským disidentům uzavřelo, říká analytička. Neuzavřelo, ale musíme zohledňovat i bezpečnost, oponuje náměstek
Rusové protestují proti válce

Plus

Smrt Alexeje Navalného v sibiřském gulagu považuje demokratický svět za další doklad brutálního přístupu Putinova režimu k lidem, ve kterých vidí hrozbu. Západní politici vyjadřují rozhořčení a hostí Juliju Navalnou, vdovu po Alexejovi, ve které mnozí vidí pokračovatelku jeho politické vize. Verbálně podporují i další opoziční aktivisty, ale stačí to? Podporuje Evropa včetně České republiky dostatečně ruské disidenty a emigranty?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Smrt Alexeje Navalného v sibiřském gulagu považuje demokratický svět za další doklad brutálního přístupu Putinova režimu k lidem, které považuje za hrozbu. Západní politici vyjadřují rozhořčení a hostí Julii na Valnou vdovu po Alexejovi, ve které mnozí vidí pokračovatelku jeho politické vize, verbálně podporují i další opoziční aktivisty. Ale stačí to. Podporuje Evropa včetně ČR dostatečně ruské disidenty a emigranty?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou spolupracovnice platformy přátelé svobodného Ruska Gabriela Svárovská, mimo jiné taky kandidátka SZ do Evropského parlamentu. Vítám vás, dobrý den. A náměstek ministra zahraničí Jan Marian za hnutí STAN. Dobrý den. Dobré dopoledne.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají