Interview Plus

Východoevropané měli s Ruskem pravdu. Západ byl ale naivní a varovné signály ignoroval, připouští francouzská novinářka

Interview Plus

Východoevropané měli s Ruskem pravdu. Západ byl ale naivní a varovné signály ignoroval, připouští francouzská novinářka
Sylvie Kauffmannová, francouzská novinářka

Plus

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu uplynuly už bezmála dva roky. Nebyly klíčové západní země vůči Rusku příliš vstřícné? A proč v minulosti ignorovaly varovné signály? Těmito otázkami se v knize Zaslepení – Jak Berlín a Paříž umetly cestu Rusku zabývá novinářka Sylvie Kauffmannová. „Na jednu stranu to byla naivita, na druhou stranu to bylo tím, že jsme upřednostňovali naše pohodlí a ekonomické zájmy,“ vysvětluje v Interview Plus.
Martin Balucha

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začátku ruské invaze na Ukrajinu uplynuly už bezmála dva roky. Západní spojenci se snaží ukrajinskou armádu zásobovat zbraněmi, ale konflikt trvá a rozhodující převaha Ukrajiny není v dohledu. Nebyly klíčové západní země vůči Rusku příliš vstřícné? A proč minulosti ignorovali varovné signály? Od mikrofonu z Paříže zdraví Martin Balucha. Interview.

  • Plus.

  • Hostem interview je novinářka francouzského deníku Le Monde a autorka knihy zaslepení, jak Berlín a Paříž umetly cestu Rusku. Silvie Kaufmanová vozu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají