Interview Plus

Reportér Boháč: Řečem o denacifikaci se Ukrajinci smějí. Chtějí vlastní stát, Rusko chce být impériem

Interview Plus

Reportér Boháč: Řečem o denacifikaci se Ukrajinci smějí. Chtějí vlastní stát, Rusko chce být impériem
Vojtěch Boháč, šéfredaktor serveru Voxpot.cz

Plus

Přelom roku se na Ukrajině nesl ve znamení intenzivních raketových a dronových útoků. Terčem ruského ostřelování se opakovaně stal i Kyjev. Podle šéfredaktora serveru Voxpot Vojtěcha Boháče se Rusko vrátilo k taktice masivních a teroristických útoků proti civilní a vojenské infrastruktuře: „Loni útočili už od října s cílem zničit energetickou infrastrukturu a donutit Ukrajince se vzdát. To se jim nepovedlo a zdálo se, že Rusko od této strategie upustilo, ale není tomu tak.“
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přelom roku se na Ukrajině nesl ve znamení intenzivních raketových a do nových útoků. Terčem se opakovaně stalo i hlavní město Kyjev. Rusko vystupňovala úsilí poté, co Ukrajinci před několika dny ostřelovali město Bělgorod. Podle tamních úřadů přitom tehdy zahynulo 24 lidí. Kreml nejen že slíbil odvetu, ale zároveň říká, že na frontě opět přebírá iniciativu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro časopis The Economist kontroval, že tvrzení, že Rusko válce vyhrává, je jen pocit ne podložený realitou. Do jaké fáze se válka na Ukrajině dostala? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus všem přenosovém voze je šéfredaktor serveru Voxpot Vojtěch Boháč. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají