Radioporadna

Jak správně pečovat o svůj mobil? Nenabíjejte ani nevybíjejte na 100 procent, radí expert Aleš Fajgl

Radioporadna

Jak správně pečovat o svůj mobil? Nenabíjejte ani nevybíjejte na 100 procent, radí expert Aleš Fajgl
Posláním nevhodné fotky na internetu můžete spáchat trestný čin

Hradec Králové

Víte, jak se správně starat o své mobilní telefony, aby nám pokud možno co nejdéle vydržely? Do radioporadny jsme pozvali experta Aleše Fajgla z firmy Mobilmax. A do tohoto tématu zahrneme i péči baterie a nabíječky.
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 11 hodin 11 minut a my v tuto chvíli zahajujeme naše povídání s Alešem Feiglem z firmy mobil max. Dobré dopoledne. Dobré dopoledne. A budeme si povídat o tom, jak se správně starat o naše mobilní telefony, aby nám pokud možno co nejdéle vydržely. Takže do toho zahrneme i baterky, zahrneme do toho i nabíječky. Ale teď pojďme úplně od začátku. Když si pořídíme nový mobilní telefon, tak za vás, měli bychom ho obalit ještě nějakým pouzdrem. A pokud ano, tak jakým z jakého materiálu jsou nějaké třeba vyloženě nevhodné?

  • Tak určitě doporučím minimálně ochranu formou pouzdra a tvrzeného svíčka nebo fólie. Je to vždycky lepší. Já říkám, můžete tím pouzdrem ten telefon tzv. ze Všeradic. Někdo má rád kupy si barevný telefon a pouzdrem a zakryté. Dalo by se říct, že neexistuje pouzdro, které by bylo úplně nevhodné, spíše nevhodné do toho pouzdra a další věci, jako jsou tramvajenky, občanský průkaz, případně nějaké papírky, protože vlastně s každým obalem mi dopouštíme toho, že ten telefon se může přehřívat a telefon vlastně zadní části chladí. Takže za mě jakýkoliv obálky prof. někdo preferuje v lipový obal otvírací, někdo může preferovat jenom, zadní část silikonovou. To jsou vlastně dvoje základní rozdělení. Potom se ještě dělají různé odolné kryty z hliníku, rámečky, ale za mě nejlepší postačí prostě základní obal, třeba ten silikonový a zepředu fólie nebo sklo. Protože výrobci vám dneska nabídli, ho nabídnou telefon, vychválí vám, jak má perfektní vlastnosti, odolné displej. Ale pak sami vidíme v prodejnách, že zákazník dojde s drahým telefonem za 20 30000 a než si stihne koupit fólii, už má na tom drobné oděrky. Přece jen takový telefon, když si pořídíte.

  • Už vás to mrzí? Ano. Tak ještě mě teď napadlo, že třeba kluci, mladí puberťáci mají takovou módu za plastový kryt si strkat peníze.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají