Interview Plus

Prezident nás do války zavléct nemůže, ale obávám se Pavlova návyku poslouchat rozkazy, říká Bašta

Interview Plus

Prezident nás do války zavléct nemůže, ale obávám se Pavlova návyku poslouchat rozkazy, říká Bašta
Prezidentský kandidát Jaroslav Bašta během prezidentské debaty v Českém rozhlase

Plus

Zatímco většina kandidátů z prvního kola prezidentských voleb poradila svým voličům, komu mají dát hlas v kole druhém, kandidát SPD Jaroslav Bašta hned ve volební den deklaroval, že ve druhém kole odevzdá prázdný lístek. „Hranicí je pro mě členství v KSČ a spolupráce s komunistickými tajnými službami,“ vysvětluje, proč nepodporuje Andreje Babiše (ANO) ani Petra Pavla.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Většina neúspěšných kandidátů z prvního kola prezidentských voleb podpořila některého z finalistů. Podobný postup není neobvyklý a ti, kdo postoupili do kola druhého, jsou za vyjádření podpory obvykle vděční. Jaroslav Bašta ale hned ve volební den deklaroval, že ve druhém kole odevzdá prázdný lístek. Podobně i celé hnutí SPD nevydalo žádné konkrétní doporučení svým voličům, komu dát hlas. Proč taková váhavost a proč kandidát SPD zaostal prezidentské volbě za volebním ziskem svého hnutí ve sněmovních volbách? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem je poslanec SPD a neúspěšný prezidentský kandidát Jaroslav Bašta. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají