Interview Plus

Migrace je chytlavé téma pro politiky, kteří žádné jiné téma nemají, soudí novinář Houska

Interview Plus

Migrace je chytlavé téma pro politiky, kteří žádné jiné téma nemají, soudí novinář Houska
Ondřej Houska

Plus

Nový migrační pakt zajistí podle Evropské komise spravedlivější systém a zvýší solidaritu mezi členskými zeměmi. 15 z nich včetně České republiky ji ale žádá, aby se více zasadila o řešení nelegální migrace. „Má to docela velkou váhu, protože je to nadpoloviční většina, a hlavně to vyjadřuje ducha doby a snahu zkusit migraci řešit mimo území Unie,“ hodnotí novinář Ondřej Houska.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 15 členských zemí EU žádá Evropskou komisi, aby se důsledněji zasadila o řešení nelegální migrace, mezi nimi také ČR. Jejich premiér Petr Fiala řekl, že nedávno přijatý migrační pakt je jen prvním krokem a že je nutné řešit migraci mimo území EU. Někteří politici v rámci kampaně před volbami do europarlamentu slibují, že migraci dokonce úplně zastaví. Jak realistické jsou podobné sliby a jaké nástroje pro řešení migrace unie vlastně má? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes redaktor Hospodářských novin, spoluautor podcastu bruselský diktát a bývalý bruselský zpravodaj ČRo Ondřej Houska.

Více z pořadu