Interview Plus

Erdogan chce být druhým Atatürkem. Jeho vize nemá s demokracií moc společného, soudí analytička

Interview Plus

Erdogan chce být druhým Atatürkem. Jeho vize nemá s demokracií moc společného, soudí analytička
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Plus

Recep Tayyip Erdogan vládne Turecku už 20 let a v květnových volbách hodlá potřetí usilovat o post prezidenta. „V posledních letech dovedl zemi k mnoha problémům a jeho pozice oslabovala. Na druhou stranu události posledního roku a válka na Ukrajině nahrávají tomu, že by mohl vyhrát,“ soudí Karolína Lahučká, analytička z Asociace pro mezinárodní otázky.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Turecko čekají v květnu parlamentní a prezidentské volby. Může prezident Erdogan potřetí usilovat o nejvyšší post v zemi? Bude mít adekvátní jeho protikandidáta? A kam se Turecko pod jeho vedením za 20 let vlády politicky i ekonomicky dostalo? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je analytička Asociace pro mezinárodní otázky Karolína Lahučká. Dobrý den. Dobrý den. Recep Tayyip Erdogan vládne už 20 let. Jak jsme říkali, nejdříve byl premiérem, pak dvakrát prezidentem. Může být prezidentem potřetí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají