Dvacet minut Radiožurnálu

Turecká prezidentská kampaň byla neférová. Erdogan bude pro každého obtížným spojencem, tvrdí politoložka

Dvacet minut Radiožurnálu

Turecká prezidentská kampaň byla neférová. Erdogan bude pro každého obtížným spojencem, tvrdí politoložka
Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident

Radiožurnál

Turecký prezident Erdogan si vítězstvím v druhém kole zajistil dalších pět let v úřadě. Co čeká zemi, v níž téměř polovina voličů podpořila kandidáta opozice Kiliçdaroglua? A jak ovlivní Erdoganovo vítězství mezinárodní politiku? Vladimír Kroc se ptal Lucie Tungul, politoložky a odbornice na Turecko z Palackého univerzity v Olomouci.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zaslouží si staronový prezident Turecka označení sultán? Jakým partnerem bude od západu v příštích pěti letech? Díky čemu Erdogan získal ve druhém kole voleb více než 52 % hlasů?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes Lucie tun gólu z katedry politologie a společenských věd Právnické fakulty Univerzity Palackého. Zdravím vás do Olomouce. Dobrý den.

  • Dobrý den. Já bych ocitoval jeden váš osobní tweet, jak se teď cítí můj muž a 48 % Turků. Představte si, že by už 20 let vyhrával volby Babiš, který by dominoval médiím, rozdával před volbami důchody, stavěl kanál Dunaj Odra a halu pro Sáblíkovou, nadával Němcům a EU, brojil s nacionalisty proti Ukrajincům a Romům. Je to opravdu srovnatelné?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají