Interview Plus

Erdogan má na své straně média, Kilicdaroglu náskok v průzkumech. Volby budou těsné, říká zpravodaj

Interview Plus

Erdogan má na své straně média, Kilicdaroglu náskok v průzkumech. Volby budou těsné, říká zpravodaj
Turecko na rozcestí

Plus

Už potřetí bude v neděli usilovat Recep Tayyip Erdogan o post prezidenta Turecka. Půjde zřejmě o nejtěžší souboj jeho politické kariéry, šanci ukončit jeho dvacetileté vládnutí má totiž opoziční kandidát Kemal Kilicdaroglu. „Podle posledního průzkumu má Kilicdaroglu náskok, ale vypadá to, že to bude velmi těsné a ani jeden z kandidátů nezvítězí v prvním kole,“ uvádí Václav Černohorský, zpravodaj České televize v Turecku.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Turecko čekají v neděli prezidentské a parlamentní volby a současného prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana také možná nejtěžší souboj v politické kariéře přeruší jeho dvacetileté vládnutí kandidát opozice Kemal Kilicdaroglu. Jaká řešení ekonomické a migrační krize oba kandidáti nabízí a kam bude po víkendu dál Turecko směřovat? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A přímo do Turecka zdravím dnešního hosta, zpravodaje ČT Václava Černohorského. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají