Interview Plus

Cichanouská: Bělorusové by proti Ukrajincům rozhodně nebojovali

Interview Plus

Cichanouská: Bělorusové by proti Ukrajincům rozhodně nebojovali
Svjatlana Cichanouská, lídryně běloruské opozice

Plus

Ukrajina minulý týden oznámila, že na hranicích s Běloruskem pokračuje ve výstavbě betonové zdi. Režim Alexandra Lukašenka, který je z ekonomického pohledu zcela závislý na Moskvě, plně podporuje ruské tažení na Ukrajině. Rusko na oplátku Bělorusům nabídlo k jejich dluhu čítajícímu skoro jeden a půl miliardy dolarů výhodnou úrokovou sazbu. Zapojí se Bělorusko do války proti Ukrajině? A jak situaci vnímá běloruská opozice, která ve válce dlouhodobě stojí na straně Ukrajiny?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusko minulý týden oznámilo, že počká Bělorusku se splácením dluhu ve výši téměř jeden a půl miliardy dolarů a zároveň mu nabídne výhodnou úrokovou sazbu. Vládnoucí režim Alexandra Lukašenka v Bělorusku je na Moskvě zcela závislý nejen v ekonomické oblasti. Minsk od počátku podporuje Rusko v jeho válce proti Ukrajině. Je možné, že Lukašenko nabídne Vladimiru Putinovi kromě běloruského území i vojáky? A v jakém stavu je běloruská opozice, která se jednoznačně staví proti zapojení své země do války? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je vůdkyně běloruské exilové opozice Svjatlana Cichanouská. Pokud mohu začít jednou velmi aktuální otázkou. Před pár dny Ukrajina potvrdila, že buduje betonovou zeď na hranicích s Běloruskem. Myslíte, že Ukrajinci proto mají dobrý důvod? Mají se obávat útoků z běloruského území?

Více z pořadu