Interview Plus

V Sýrii lidé umírali na zápal plic. Na Ukrajině je zima drsnější, říká pracovnice Člověka v tísni

Interview Plus

V Sýrii lidé umírali na zápal plic. Na Ukrajině je zima drsnější, říká pracovnice Člověka v tísni
Ukrajinští vojáci v Chersonu

Plus

Rusko pokračuje v náletech na ukrajinskou infrastrukturu. Po víkendu je bez proudu 1,5 milionu lidí v Oděse a jejím okolí. Elektřina nepůjde dny, týdny, ale možná i měsíce. „Infrastruktura je tak poničená, že to nelze jednoduše pokrýt generátory. Bude docházet k výpadkům. Velký problém je, že i když si lidé topí, tak ty domy nejsou izolované – mají vymlácená okna a díry,“ upozorňuje Denisa Bultasová z Člověka v tísni.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po víkendových náletech na ukrajinské přístavní město Oděsa a jeho okolí zůstává stále bez proudu 300000 lidí. Složité podmínky ale panují i v Kyjevě a jeho okolí, ve čtyřech oblastech na západě Ukrajiny a v dněpropetrovské oblasti v centrální části země. Co tam lidem kromě elektřiny chybí nejvíc? Daří se humanitárním organizacím distribuovat pomoc mezi nejpotřebnější? A má civilní obyvatelstvo Ukrajiny šanci přežít zimu bez vážnějších ztrát? O tom budeme mluvit v následujících minutách. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A hostem ve studiu je Denisa Bultasová, humanitární pracovnice organizace Člověka v tísni. Dobrý den. Dobré odpoledne.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají