Jak to vidí...

Ekonom Kovanda: Češi se nechávají odírat. Bohatství mizí za kopečky v zahraničí

Jak to vidí...

Ekonom Kovanda: Češi se nechávají odírat. Bohatství mizí za kopečky v zahraničí
Finance (ilustrační foto)

Dvojka

„Češi získávají v rámci Evropské unie nejmenší část toho, co napracují,“ uvedl Lukáš Kovanda na Dvojce. „Odcházejí stovky miliard v dividendách,“ doplnil hlavní ekonom Trinity Bank v pořadu Jak to vidí… Kam peníze mizí? Změní se v budoucnosti tuzemský trh práce? Přinese realizace vládního konsolidačního balíčku zvýšení inflace a další propad životní úrovně? Moderuje Jan Burda. 
Jan Burda, Lukáš Kovanda

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Deváté kam mizí nemalá část a hodnoty, kterou svojí prací vytvoří zaměstnanec v ČR? Změní se v budoucnosti tuzemský trh práce a přinese realizace vládního konsolidačního balíčku zvýšení inflace další propad životní úrovně? To jsou témata pro Lukáše Kovandu, hlavního ekonoma Trinity Bank. Vítejte, dobrý den. Dobrý den. K poslechu zve také Jan Burda.

  • Já začnu citací Češi se nechávají odírat jako žádný jiný národ v Evropě, napsal jste na stránkách týdeníku Echo. Na své výplatnici totiž pracující lidé v Česku vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Tak se tedy ptám, proč je to?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají