Interview Plus

Aktivisté už nebudou moci blokovat stavby, chválí nový stavební zákon komunistický poslanec Luzar

Interview Plus

Aktivisté už nebudou moci blokovat stavby, chválí nový stavební zákon komunistický poslanec Luzar
Stavba obchvatu Chýnova na Táborsku

Plus

Zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO, SPD a KSČM sněmovnou prošel nový stavební zákon, který podle jeho zastánců zrychlí stavební řízení. Komunistům přitom vadil pozměňovací návrh, podle kterého by obytné místnosti nemusely mít přímé osvětlení. „Měli jsme zájem ten zákon prosadit a nechtěli jsme bát ti, kteří budou bazírovat na kdejaké záležitosti, ale tohle byl opravdu podraz,“ říká v Interview Plus poslanec Leo Luzar (KSČM).
Jan Bumba, Michael Erhart

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nový stavební zákon, který prošel sněmovnou poté, co poslanci přehlasovali senátní veto, už byl označen za problematický, riskantní, absurdní či skandální. Podle jeho zastánců, mezi něž patří především developeři a podnikatelé ve stavebnictví, naopak zákon pomůže k jednoduššímu a rychlejšímu stavebnímu řízení. Vládní hnutí ANO, které zákon prosazovalo, se mohlo při hlasování opřít o SPD a část poslanců KSČM. Proč se tak rozhodli a jaké změny nový stavební zákon přinese? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Naším hostem ve sněmovním studiu je místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar. Dobrý den.

Více z pořadu