Host ve studiu

Manželé Bauerovi z Jaroměře po posledním americkém turné darovali všechny loutky do místních muzeí

Host ve studiu

Manželé Bauerovi z Jaroměře po posledním americkém turné darovali všechny loutky do místních muzeí
Manželé Bauerovi z Jaroměře po svém posledním americkém turné darovali loutky do místních muzeí

Hradec Králové

Budeme si povídat o loutkách. Musím říct, že na dnešního hosta jsem se opravdu moc těšil, protože mám loutkáře Bauerovy z Jaroměře moc rád. Oni nejen, že udržují tuto naši krásnou tradici loutkového divadla, ale byli nedávno opět v Americe, tuším počtvrté. A hráli divadlo tamním československým komunitám, stejně jako před lety v Austrálii a Novém Zélandu. 
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Devět minut po půl deváté v Dobrém ránu si dnes budeme povídat, jak jsem slíbil, ještě o loutkách. A musím říct, že na dnešního hosta jsem se opravdu moc těšil, protože mám loutkáře Bauerovi z Jaroměře moc rád. Oni nejenom, že udrží u tyto tu krásnou tradici loutkového divadla v Jaroměři, která tam patří, což je mezi nejstarší u nás. Možná, že se k tomu taky dostaneme. Ale teď byly nedávno opět v Americe, tuším už počtvrté. Celkem to už bylo nějaké páté zaoceánské turné velké, kde opět hráli divadlo, tak těm československým komunitám, stejně tak jako třeba asi před osmi lety v Austrálii a Novém Zélandu. No a dneska nám hlavně o té poslední Americe na jaře bude vyprávět. Já si to můžu říct. Roman se s námi na mě nebude zlobit. Letošní šedesátník Jan Bauer, principál bohu a loutkového divadla. Tak ahoj, Romane, vítám tě. Ahoj. Ahoj.

  • Moc blahopřeji k tomu svému jubileu. Děkuji. Byl nějaký velký dárek rychlý?

  • Ne, bylo to. Bylo to zajímavé tím, že já jsem zarytý ateista a 60. narozeniny jsem slavil na české misi v Chicagu a na oslavě mých narozenin byly dokonce dva misionáři, jeden český a jeden slovenský. Takže já si myslím se dvěma faráři své padesátiny v Chicagu, ač ateista, ač ateista, té si, to se ti může povést jedině v Americe tato. No a tak pověst, jaká byla ta Amerika? Vy jste tam byli na jaře teda.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají