Jak to vidí...

Politolog Just: Zásah vyšší šarže? Premiér se měl angažovat dřív. A nejenom v otázce zdravotnictví

Jak to vidí...

Politolog Just: Zásah vyšší šarže? Premiér se měl angažovat dřív. A nejenom v otázce zdravotnictví
Petr Fiala (ODS), předseda vlády ČR

Dvojka

Dohoda o navýšení peněz na platy pracovníků v nemocnicích je konečně na stole. Proč ale miliardu navíc zdravotníkům nepřislíbil ministr zdravotnictví, ale učinil to až premiér? A neměl se v jednání s lékaři angažovat dříve? Politolog Petr Just v audiozáznamu ještě rozebere aktuální nálady voličů, důvěryhodnost ústavních činitelů či situaci na Slovensku.
Petr Just, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Příjemný den a celý nový týden přeje Zita Senková. Jsem ráda, že jste si naladili pořad, jak to vidí do pátku. V tomto pravidelném čase na vás čeká pětice rozhovorů v souvislostech. V příštích minutách je okomentuje politolog Petr Just. Dobrý den. Vítejte. Dobré ráno s vedoucím katedry politologie a anglofonních studií Metropolitní univerzity Praha. Rozebereme například nálady voličů, důvěryhodnost ústavních činitelů či situaci na Slovensku. Přeji nerušený poslech.

  • Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se dnes sejde se zástupci lékařů kvůli ohlášené dohodě na navýšení peněz na platy pracovníků v nemocnicích. Proč jim, pane Juste, ono miliardu navíc slíbil až premiér Fiala. Díky němu se to jednání konečně dostalo.

Více z pořadu