Hovory

Prokrastinace a chybějící smysl života jdou ruku v ruce. Lidé se silnou vůlí ale rychleji vyhoří, tvrdí publicista Ludwig

Hovory

Prokrastinace a chybějící smysl života jdou ruku v ruce. Lidé se silnou vůlí ale rychleji vyhoří, tvrdí publicista Ludwig
Petr Ludwig

Plus

Autor bestselleru Konec prokrastinace Petr Ludwig tvrdí, že velkým paradoxem současného západního světa je, že i když prodáte firmu za několik miliard, nutně to neznamená, že jste spokojený a hlavně šťastný člověk. „Proto dnes firmy řeší krizi smyslu práce – a je to i jeden z důvodů, proč je tak velký růst depresí,“ tvrdí podnikatel a publicista v pořadu Hovory.
Petr Šimůnek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tak teď hned přestaňte prokrastinace. Nad dnešním hostem v hovorech je totiž muž, který napsal veleúspěšnou knížku Konec prokrastinace. Muž, který jako jeden z prvních na světě upozornil během pandemie na nutnost nosit roušky a vysílala o něm třeba CNN. Muž, který celou tu Česko hodnotám. Muž, který žil chvíli v New Yorku, chvíli v Dubaji, chvíli v Asii. Muž, který tím vším renezančním rozsahem občas lidem leze na nervy. A muž, který teď intenzivně sleduje umělou inteligenci. Petr Ludwig. Dobrý večer, Petře.

  • Dobrý večer.

  • Na své webové stránce máte uvedeno, že vaše témata jsou kritické myšlení, osobní efektivita a smysl v práci. Kdo je vlastně Petr Ludwig? Já jsem popsal tak trochu jako Cimrmana. Ale jak to je?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají