Host Lenky Vahalové

Nová deska Fast Food Orchestra zve do Bistra snů. Na menu máme hlavně reggae a ska, ale kořeníme i jinými žánry, říká frontman Filip Vondrášek

Host Lenky Vahalové

Nová deska Fast Food Orchestra zve do Bistra snů. Na menu máme hlavně reggae a ska, ale kořeníme i jinými žánry, říká frontman Filip Vondrášek
Filip Vondrášek

Rádio Praha

Na české hudební scéně se kapela Fast Food Orchestra pohybuje od roku 1998. Za tu dobu už prošla různými proměnami. „Teď je ta sestava fakt nadšená a neproblematická,“ myslí si frontman, zpěvák a pozounista Filip Vondrášek. Ve studiu Rádia Praha mluvil o nové desce Bistro snů, březnovém turné i dalších plánech.
Lenka Vahalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásný den s Lenkou Kabrhelovou. Posloucháte rádio Praha a se mnou už je Filip Vondrášek. Já vás zdravím. Krásný den. Dobrý den.

  • My jsme a pustili je v éteru rádia Praha. Bistro snů, což je titulní singl a zároveň vaše nová deska kapely fast food orchestr. No tak my jednoduše zajímá proč bistro snu.

  • My jsme se docela dlouhou dobu bavili o tom, že když už máme takový název, který není zase až tak dobré, minimálně teda pro něj ty v speaker anglický, tak že bychom měli udělat písničku, která by družku charakterizovala tu kapelu, že vlastně jsme teda to bistro, ten fast food, to to rychlý občerstvení a že bychom měli nějakým způsobem představit nás jako teda, ty lidi, který v tom bistru pracuji, tak jsme přetvořili tu myšlenku do toho, že jsme vlastně jako kuchaři z toho bistra, který vaří ty noty a pak je jako Deli Werich rozvážejí po klubech a festivalech a i do těch domů, jako vlastně v Spotify nebo zkrátka jakou distribucí. Takže jsme vlastně přišli na tento nápad, který jsme potom zhmotnily pomocí té písničky a posléze i on vlastně videoklipu, který jsme to natočili ve Francii, kde jsme byli v oblečený v těch psů do Rondo, nech asijských a tak já takto na sebe začalo celý nabalovat, až vlastně vznikl název i ten název té desky. Vlastně jsme se rozhodli pojmenovat takto a pak jsme pokračovali dál a vlastně ta deska je nějakým způsobem protkaná různýma asijským symboly, který vlastně jsou navázaný hodně na ty asijský bistra a tak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají