Interview Plus

Sněhu napadlo hodně, kvůli výkyvům teplot ale nevydržel. Měli bychom si zvyknout na proměnlivé počasí, říká meteoroložka Míková

Interview Plus

Sněhu napadlo hodně, kvůli výkyvům teplot ale nevydržel. Měli bychom si zvyknout na proměnlivé počasí, říká meteoroložka Míková
Sníh po dvou týdnech mistrovství

Plus

Měsíc, v němž mají podle pranostiky pole sílit pod sněhovou pokrývkou, přinesl celou řadu až zarážejících teplotních rekordů. Ve výsledku byl letošní únor nejteplejší od roku 1961. „Až se sečtou výsledky z pražského Klementina, tak se možná ukáže, že takhle teplý únor jsme neměli dokonce stovky let,“ podotýká meteoroložka Taťána Míková.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Letošní únor přinesl celou řadu teplotních rekordů, v některých případech skutečně zarážejících. Ve čtvrtek třeba bylo ve Strážnici na Hodonínsku téměř 18 °C. V měsíci, o kterém pranostika mluvila jako o době, kdy mají své lid pole. Pod sněhovou pokrývkou se sníh najde jen na některých horách. Lyžovat už nejde skoro nikde. V celkovém součtu byl letošní únor nejteplejší od roku 961. Máme si zvyknout na to, že takto budou vypadat zimy v budoucnu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je v našem přenosovém voze meteoroložka, klimatoložka a také televizní moderátorka Taťána Míková. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají