Ex libris

Nacisté byli ke zvířatům ohleduplnější než k lidem, popisuje kniha Zvířata v Hitlerově říši

Ex libris

Nacisté byli ke zvířatům ohleduplnější než k lidem, popisuje kniha Zvířata v Hitlerově říši
Eva Braunová a Adolf Hitler se svými psy (1942)

Plus

„Uprostřed Německa, na severním úbočí jedné hory, leží ve stínu buků a dubů zoologická zahrada.“ Touto větou začíná kniha nazvaná Zvířata v Hitlerově říši autora Jana Mohnhaupta, který se v ní zaměřil na jeden podstatný, i když málo známý fenomén. Je jím propracovaná nacistická ideologie ve vztahu ke zvířatům, od domácích mazlíčků v německých domácnostech až po zvířata nasazená v ostrých bojích.
Michaela Krčmová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Uprostřed Německa na severním úbočí jedné hory leží ve stínu buků a dubů zoologická zahrada.

  • Touto větou začíná kniha nazvaná zvířata v Hitlerově říši autora Jana Mohaupta, který se v ní zaměřil na jeden podstatný, i když málo známý fenomén. Jejím propracovaná nacistická ideologie ve vztahu ke zvířatům. Od domácích mazlíčků v německých domácnostech až po zvířata nasazená v ostrých bojích. Čtivě napsanou knihu vydalo v roce 2023 nakladatelství prostor v překladu Michaely Škultéty. Příjemný poslech následujících minut přeje Michaela Krčmová.

  • Exlibris.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají