Dvacet minut Radiožurnálu

Z dnešního protestu nemám radost, jeho požadavky nejsou reálné. Jednáme s vládou, říká Ludvík z Agrární komory

Dvacet minut Radiožurnálu

Z dnešního protestu nemám radost, jeho požadavky nejsou reálné. Jednáme s vládou, říká Ludvík z Agrární komory
Protest části zemědělců u hlavního nádraží v Praze

Radiožurnál

Stovky traktorů vjely brzy ráno do Prahy na pondělní protest části zemědělců. Vyjádřili tak svůj nesouhlas s Green Dealem a ministrovi zemědělství Marku Výbornému (KDU-ČSL) předali dopis se svými požadavky. „Požadavky jako demise vlády nebo odstoupení od Green Dealu dle mého názoru příliš nepřísluší profesním organizacím. Proto jsme ten protest nepodpořili,“ upozorňuje Martin Ludvík, viceprezident Agrární komory a předseda Ovocnářské unie.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Z jakého důvodu dnes zradikalizovaní zemědělci blokovali Prahu, když se na čtvrtek chystá velký agrární protest. V několika evropských zemích. Jsou zájmy evropských zemědělců shodné s jejich českými partnery? Proč zemědělci vesměs odmítají evropskou zelenou politiku?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes viceprezident Agrární komory a předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík. Zdravím vás do Hradce Králové. Dobrý den.

  • Pěkný podvečer a děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají