Hovory

K protestům zemědělců se nepřipojím. Dotace jsou smlouvou se společností, míní farmářka Součková

Hovory

K protestům zemědělců se nepřipojím. Dotace jsou smlouvou se společností, míní farmářka Součková
Hana Součková vede ve svých 26 letech rodinnou ekologickou farmu v Semicích v Polabí

Plus

V důvodech, proč vlastně zemědělci protestují, se už mnozí začínají ztrácet. Ani tzv. malá farmářka Hana Součková s prezentovanými požadavky nesouzní. „Když to řeknu jednoduše: obhospodařujeme asi 15 hektarů půdy kousek od Prahy, z pohledu malého zemědělce je pro nás nereálné poslat demonstrovat třeba jediný traktor. Když si představím ty náklady a čas, co by to stálo, nepřijde mi to jako správná ani vhodná forma, nemluvě o ekologické stránce.“
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Souladu s přírodou a s úctou ke všemu živému mít radost nejen z toho, co dělám a jak to dělá. Své podnikání beru jako možnost seberealizace, ale také ohromný závazek, říká šestadvacetiletá farmářka Hana Součková, která se po jednom semestru na právech rozhodla podnikat v zemědělství. Dnes zamíříme do Semic Polabí nedaleko Hrabalova Kerska. Jak se daří řídit rodinnou farmu a co si myslí o protestech, které sledujeme v Evropě? Ať se urodí nové myšlenky i vám, milí posluchači. U mikrofonu v plusu je Markéta Vochosková.

  • Ve studiu ČRo Plus je Hana Součková z farmy. Hana Součková ze Semic.

  • Polabí. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste přijela dneska do Prahy na sympozium živé zemědělství, kde je letos tématem bio, dynamické zemědělství. Můžete nám přiblížit, o co se jedná? Co to je?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají