Dvacet minut Radiožurnálu

Volič SPD nemá rád Evropskou unii do té míry, že k volbám nepřišel, vyčítá si Tomio Okamura

Dvacet minut Radiožurnálu

Volič SPD nemá rád Evropskou unii do té míry, že k volbám nepřišel, vyčítá si Tomio Okamura
Tomio Okamura

Radiožurnál

Výsledek eurovoleb označilo vedení SPD za zklamání. Získalo totiž jen jeden mandát v Evropském parlamentu. Jak hnutí plánuje aktivovat své voliče? „Musíme intenzivněji vysvětlovat, co nám EU přináší či odnáší, aby naši voliči měli více důvodů k volbám skutečně přijít,“ popisuje ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předseda hnutí SPD Tomio Okamura.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak zhodnotil o nedělní grémium SPD výsledek tohoto hnutí v evropských volbách? Jak se z nezdaru poučí pro taktiku ve volbách krajských a senátních? A proč se SPD tak vehementně bránila zavedení korespondenční volby?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, poslanec Tomio Okamura. Dobrý den.

  • Přeji hezký den vám i posluchačům. Politolog a děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Stanislav Balík pro iROZHLAS řekl, že Tomio Okamura je největším poraženým letošních voleb, protože jste jen se štěstím, jak řekl, uhrál aspoň jeden mandát, vyhodnotili stav výsledek evropských voleb na včerejším grémiu v SPD podobně.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu