Dvacet minut Radiožurnálu

Ve vedení České pošty zůstanu do doby, než se najde můj nástupce. Dohodli jsme se na tom s ministrem vnitra, říká stávající šéf podniku Roman Knap

Dvacet minut Radiožurnálu

Ve vedení České pošty zůstanu do doby, než se najde můj nástupce. Dohodli jsme se na tom s ministrem vnitra, říká stávající šéf podniku Roman Knap
Roman Knap, generální ředitel České pošty

Radiožurnál

K dnešnímu dni měl Roman Knap odejít z postu generálního ředitele České pošty. Podle informací Hospodářských novin ale ve funkci zatím zůstává. Jeho odvolání však ohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) už 19. června. Jak se nepříliš jasná situace odráží na fungování České pošty? Co je nutné udělat pro to, aby byl podnik ziskový? A přihlásí se Roman Knap do výběrového řízení na nového generálního ředitele? Poslechněte si celý rozhovor. 
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Dnešku měl Roman Knap odejít z postu generálního ředitele České pošty. On ale zůstává, protože ministerstvo vnitra vypíše výběrové řízení na příštího šéfa tohoto státního podniku z 27000 zaměstnanci až v pondělí. Při tom odvolání vrcholového manažera tohoto státního podniku ohlásil ministr vnitra Vít Rakušan z hnutí STAN už 19. června. Roman Knap je hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus. Dobrý den.

  • Proč jste dnes nebyl naposledy ve své kanceláři generálního ředitele?

  • Ono to má nějaký vývoj a ten vývoj se to protáhlo. Já to řeknu takto velice zjednodušeně. Důvod je ten, že součástí té dohody s panem ministrem bylo, že předám agendu svému nástupci, jakmile bude vybrán. Asi všichni tušíme, že to není úplně jednoduchý a rychlý proces. Záleží na kvalitě toho kandidáta nebo kdo bude vybrán. Ne každý je nezaměstnaný a může nastoupit druhý den. Takže vzhledem k tomu, v jaké situaci se nachází Česká pošta, jaké fázi jsou všechny nastartované procesy, kterými Česká pošta prochází, tak jsme došli společně k dohodě, že bude ideální, pokud zůstanu ve funkci do doby, než můj nástupce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají