Dvacet minut Radiožurnálu

Proč si stát nevzal na dividendách ČEZ víc, mi hlava nebere. Lidem by to pomohlo, myslí si akcionář Michal Šnobr

Dvacet minut Radiožurnálu

Proč si stát nevzal na dividendách ČEZ víc, mi hlava nebere. Lidem by to pomohlo, myslí si akcionář Michal Šnobr
Michal Šnobr, energetický analytik J&T

Radiožurnál

Energetická společnost ČEZ, kterou většinově vlastní stát, vyplatí akcionářům téměř 26 miliard korun. Více, než navrhovalo vedení ČEZ, ale méně, než kolik firma vyplatila loni. Jak na tom aktuálně ČEZ je? A jak chce stát získat kontrolu nad klíčovými elektrárnami? Mohla by taková změna snížit ceny elektřiny pro zákazníky? Tomáš Pancíř se ptal minoritního akcionáře společnosti ČEZ, poradce skupiny J&T a investora Michala Šnobra.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Valná hromada energetické společnosti ČEZ rozhodla během šestnáctihodinového, místy bouřlivého jednání o tom, že firma vyplatí na dividendách skoro 6 26 miliard korun víc, než navrhovalo vedení ČEZu, ale méně, než kolik firma vyplatila vloni. Jak na tom aktuálně ČEZ je, je po valné hromadě jasnější. Jak chce stát získat kontrolu nad klíčovými elektrárnami. Může opravdu taková změna snížit ceny elektřiny pro zákazníky? A proč budí tolik emocí obsazování míst v dozorčí radě ČEZu?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je minoritní akcionář společnosti ČEZ, poradce skupiny J&T, investor a podnikatel Michal Šnobr. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají