Dvacet minut Radiožurnálu

Peněz ve vědě je málo. Chceme, aby se mladí vědci nedrželi při zemi, říká oceněná filantropka Dvořáková

Dvacet minut Radiožurnálu

Peněz ve vědě je málo. Chceme, aby se mladí vědci nedrželi při zemi, říká oceněná filantropka Dvořáková
Vědkyně a filantropka Hana Dvořáková přebírá Medaili Za zásluhy 1. stupně z rukou prezidenta Petra Pavla

Radiožurnál

Hana Dvořáková obdržela z rukou prezidenta republiky vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti vědy. Co jí přinesla spolupráce s Antonínem Holým při výzkumu antivirových látek? Jaké cíle má její Nadace Experientia? A proč se veřejná debata o české vědě pořád točí kolem financování? Vědkyně a filantropky se ptal Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hana Dvořáková přivdala v sobotu z rukou prezidenta Petra Pavla medaili za zásluhy v oblasti vědy. Proč se rozhodla věnovat odměny za využití patentů, na kterých se podílela, na podporu mladých chemiků. Co konkrétně financuje nadace Experientia, kterou založila se svým manželem? Mají čeští vědci reálnou šanci získat v dohledné době Nobelovu cenu? A nesoustředí se veřejná debata o české vědě až moc na její financování?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je vědkyně, filantropka, zakladatelka nadace Experientia a od soboty nositelka státního vyznamenání Medaili Za zásluhy v oblasti vědy Hana Dvořáková. Dobrý den, zdravím vás do našeho přenosového vozu.

  • Dobrý den. A samozřejmě i my se připojujeme ke gratulacím, k vašemu sobotnímu ocenění. Jak jste reagoval, když jste se dozvěděla, že dostanete od pana prezidenta státní vyznamenání, tedy medaili za zásluhy prvního stupně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají