Dnešní Plus

Chaty a chalupy výrazně zlevňují. Domácnosti se jich zbavují po prodejním boomu, který spustila pandemie koronaviru

Dnešní Plus

Chaty a chalupy výrazně zlevňují. Domácnosti se jich zbavují po prodejním boomu, který spustila pandemie koronaviru
chalupa, ilustrační foto

Plus

Podle realitních makléřů se během koronavirové pandemie rekreační nemovitosti udaly i za přemrštěné ceny. Teď se ale trend obrací. „Spíš se trh vrací do běžných kolejí. Poslední dva roky byla poptávka po nemovitostech tak obrovská, protože lidi chtěli trávit lockdown mimo město. Proto nakupovali rekreační nemovitosti za každou cenu,“ říká realitní makléřka společnosti RE/MAX Eva Viktorinová.
Zuzana Švejdová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S příchodem pandemie koronaviru se spustil prodejní boom. Kvůli omezenému cestování lidé nakupovali chaty a chalupy. Podle realitních makléřů se tehdy rekreační nemovitosti udaly i za přemrštěné ceny. Teď se ale trend obrací, pokračuje makléřka společnosti RE/MAX Eva Viktorinová.

  • Spíš se trh vrací do běžných kolejí. Poslední dva roky poptávka po nemovitostech tak obrovská, protože lidi chtěli trávit log den mimo město. Proto nakupovali rekreační nemovitosti za každou cenu nabídkové ceny.

  • A chalup klesají už šestý měsíc v řadě. Přestože nemovitosti zlevňují, stále jsou ceny o něco vyšší než před koronavirovou pandemií, říká Kristýna Hořovská z portálu Sreality. Cz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají