Dnešní Plus

„Jako děti rodiče nesoudíme, jsou pro nás táta a máma.“ Jak kriminalita zasahuje rodinné vztahy?

Dnešní Plus

„Jako děti rodiče nesoudíme, jsou pro nás táta a máma.“ Jak kriminalita zasahuje rodinné vztahy?
Adéla Lichková, psychoterapeutka a adiktoložka

Plus

„Rodiče jsou v dětském věku náš jediný bezpečný bod ve světě. A i když náš rodič není úplně v pořádku, není vůči nám v nějakém smyslu dobrý, tak ho potřebujeme milovat,“ vysvětluje psychoterapeutka a adiktoložka Adéla Lichková. V doprovodném rozhovoru k podcastu Odpustit? popisuje rodinné vztahy opakovaně trestaných lidí.
Lukáš Matoška, Veronika Ruppert

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Letošní advent jsme se na plusu rozhodli věnovat tématu odpouštění. Na můj rozhlas cz / odpustit si můžete poslechnout pět příběhů o těžkých životních výzvách. Lidé, se kterými natáčela Regina Ahmedová, hledají smíření sami se sebou, se svými blízkými, ale i se světem kolem sebe. Poslechněte si krátkou ukázku z podcastu s názvem odpustit. Uslyšíte opakovaně trestaného Romana, který si prošel závislostí na alkoholu a na drogách. Jeho exekuce a opakované tresty odnětí svobody dopadly na celou rodinu. Dnes se Roman snaží odpustit sám sobě a hledá cestu ven z bludného kruhu špatných rozhodnutí. Romanova dcera Eliška v podcastu vzpomíná na svoje dětství ve stínu tátových problémů a vypráví o dětské lásce.

  • A o důvěře jsem tak nějak, jak já přemýšlel, jak já. To byly moje Děčínu, když ta starší byla 1. 2. třídě, jsem byl poprvé vězení zčistajasna 14. prosince před Vánoci.

  • Tak to vnímám, že že určitě bych já chtěl, aby.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají