Studio Leonardo

Předsudky jsou pro duševně nemocného mnohdy horší než samotná diagnóza, upozorňuje výzkumník

Studio Leonardo

Předsudky jsou pro duševně nemocného mnohdy horší než samotná diagnóza, upozorňuje výzkumník
Smutná dívka

Plus

Povědomí o duševních onemocněních se v posledních desetiletích v Česku výrazně zvýšilo, ale stále přetrvávají předsudky vůči lidem, kteří se s nimi potýkají. Přitom zkušenost s duševní poruchou má u nás skoro polovina populace. „Lidé nepečují o své duševní zdraví. A pokud se u nich nebo u jejich blízkých duševní onemocnění objeví, tak ho vůbec nejsou schopni poznat,“ říká Petr Winkler, ředitel Národního ústavu duševního zdraví.
Renata Kropáčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jednání mělo být hlavně o spolupráci mezi našimi zeměmi. Ves, o spolupráci ve vědě a technice, o spolupráci v bezpečnostní oblasti, ve zbrojní oblasti, o spolupráci ve školství atd..

  • Vzájemné vztahy Česka a Izraele jsou podle velvyslankyně dlouhodobě na velmi dobré úrovni. Útoky hnutí Hamas odsoudily i ostatní členské státy EU.

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval před dalšími ruskými útoky na energetickou infrastrukturu. Dodal ale, že se na ně letos Ukrajina líp připravila a nenechal se zlomit.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají