Stadiony

Městským stadionem ve Vítkovicích provede bezpečnostní ředitel Baníku Ostrava Petr Konderla. Nesestřihaná verze. Nesestřihaná verze. (8/8)

Stadiony

Městským stadionem ve Vítkovicích provede bezpečnostní ředitel Baníku Ostrava Petr Konderla. Nesestřihaná verze. Nesestřihaná verze. (8/8)
Stadion ve Vítkovicích si prošel Martin Minha s bezpečnostním ředitelem Baníku Petrem Konderlem

Radiožurnál Sport

Původní Městský stadion pro fotbal a lehkou atletiku, který se nachází v městské části Ostrava – Vítkovice, byl otevřen v roce 1938 a plně dostaven v roce 1940. Na jeho atletickém oválu vytvořil Emil Zátopek dva světové rekordy v běhu na 10.000 metrů. Dlouhá léta byl domovem městského rivala Baníku fotbalového klubu Vítkovice, které zde mohly slavit v roce 1986 zisk ligového titulu. Stadion prošel v roce 2012 výraznou rekonstrukcí, kdy byly postaveny zcela nové tribuny. Ponechána byla hlavní tribuna, která však prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Stadion má v současné době kapacitu přes 15 tisíc sedících diváků, je plně zakrytý a je čtvrtým největším stadionem v české fotbalové lize.   

Ve Vítkovicích odehrála mnoho svých utkání fotbalová reprezentace a svoji slávu si stadion získal také díky legendárnímu atletickému mítinku Zlatá tretra, která se zde pořádá od roku 1961.  Stadion ve Vítkovicích vychází architektonicky z atletického oválu a respektuje původní západní tribunu. Design nových tribun je definován obloukovitým tvarem nosné ocelové konstrukce, díky němuž se stadion stal jedním z nejkrásnějších sportovních stánků v České republice.

Pozor. Posloucháte nesestřihanou verzi, která je součástí bonusového materiálu podcastové série Stadiony s Martinem Minhou. Celou si ji můžete poslechnout v aplikaci mujRozhlas.

Multimediální prohlídky stadionů včetně fotek, kvízů nebo omalovánek

Pokud se na stadiony chcete s Martinem Minhou také podívat, můžete navštívit webový speciál sport.rozhlas.cz/stadiony, kde jsou fotografie, videa a další multimediální obsah.

Ostatní také poslouchají