Speciál Radiožurnálu

Co výsledek voleb vypovídá o současném Slovensku? Poslechněte si povolební Speciál!

Speciál Radiožurnálu

Co výsledek voleb vypovídá o současném Slovensku? Poslechněte si povolební Speciál!
Slovenská vlajka (ilustrační foto)

Radiožurnál

Na Slovensku proběhly předčasné parlamentí volby. O hlasy voličů usilovalo 25 politických subjektů. Zvítězila strana Směr - SD, kterou vede trojnásobný premiér Robert Fico. Radiožurnál a Český rozhlas Plus nabízí komentovaný souhrn voleb. Poslechněte si Speciál Jana Pokorného!
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osm hodin a šest minut. Dobré ráno. V sobotu volili, v neděli sledoval, jak to dopadlo na Slovensku. Byly předčasné volby. O hlasy voličů usilovalo 25 politických subjektů. Zvítězila strana směr sociální demokracie, kterou vede trojnásobný premiér Robert Fico. Dnešní speciál je určený hlavně vámi, kteří o víkendu ne. Posloucháte rádio, respektive nechce se vám sledovat ve volných dnech zpravodajství, protože víte, že na Radiožurnálu a ČRo Plus vám v pondělí nabídnou komentovaný souhrn. A ten právě začíná.

  • Speciál Jana Pokorného.

  • Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes pověří předsedu strany SMER Roberta Fica sestavením vlády. Směr v sobotních parlamentních volbách zvítězil se ziskem téměř 20 %. Jestli uspěje při získání koaličních partnerů, zatím není úplně jisté. Novinky zjišťuje náš slovenský reportér, zpravodaj ČRo v Bratislavě Ladislav Novák. A teď je v našem speciálním volebním studiu v centru Bratislavy, nedaleko budovy Slovenského rozhlasu. Dobré ráno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají