Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Dění ve střední Evropě beru jako varování. Už jednou jsme byli jediná demokracie v regionu

Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Dění ve střední Evropě beru jako varování. Už jednou jsme byli jediná demokracie v regionu
Viktor Orbán a Robert Fico v roce 2016

Dvojka

Politická situace ve středu Evropy se možná po volbách na Slovensku a v Polsku změní. Rozkližuje se středoevropská spolupráce? Jak rozdílná je politická situace v Česku, na Slovensku, v Polsku anebo v Maďarsku? Politoložka Vladimíra Dvořáková v audiozáznamuý ještě vysvětlí, proč je jednání o vládním balíčku postaveno špatně, i to, proč Česká republika stále více zaostává.
Jan Burda, Vladimíra Dvořáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl deváté probíhá v zemích střední Evropy v jistém smyslu slova kulturní střet o podobu demokracie. Jak rozdílná je politická situace v Česku, na Slovensku, v Polsku anebo v Maďarsku? Co by měla vláda dělat se zaostávajícím Českem? Nakolik jsou reálné vize třeba premiéra Petra Fialy z ODS pro naši zemi na příštích 10 let? To jsou témata příštích minut. Témata pro politoložku Vladimíru Dvořákovou. Vítejte.

  • Dobrý den. K poslechu zve také Jan Burda.

Více z pořadu