Souvislosti Plus

Investice do betonu se nám daří, do technologií a lidí už moc ne, říká inovátorka Pavlíková

Souvislosti Plus

Investice do betonu se nám daří, do technologií a lidí už moc ne, říká inovátorka Pavlíková
Vizualizace nové podoby multimodálního terminálu Smíchov

Plus

Hlasy jsou sečteny, komunální volby skončily a strany začaly vytvářet nové koalice ve městech i obcích. Jaká je kvalita života lidí ve velkých českých městech? Přispíváme k ní jako voliči? „To hodnocení jsme se snažili do velké míry pojmout komplexně, vyhnout se žebříčku, kde se žije nejlépe a kde nejhůř,“ říká Sarah Komasová, analytička ústavu empirických výzkumů STEM. 
Martina Mašková

Hosté:
Yvette Vašourková, architektka
Eva Pavlíková, ředitelka neziskové organizace Česko.Digital
Sarah Komasová, analytička ústavu empirických výzkumů STEM 

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je po volbách, sestavují se nové koalice ve městech a obcích. V dnešním pořadu se chce zaměřit na větší města, ptát se na dlouhodobější trendy. Jak se v našem rozhodování odráží to, co slavný architekt Jan gel nazval konceptem města pro lidi. Jaká je kvalita života ve velkých městech v Česku a jak do toho můžou vstupovat volené reprezentace či řekněme dlouhodobé politické trendy? Přispíváme tím, jak si vybíráme své reprezentanty k udržitelnosti, k inovacím? Nebo je to jinak? To bude obsah našeho pořadu. Příjemný poslech přeje Martina Mašková.

  • Souvislosti Plus.

  • Kvalita života ve městech je pochopitelně téma urbanismu a architektury. Mým hostem je proto Iveta Šourková, architektka, zakladatelská osobnost občanského sdružení Centrum pro středoevropskou architekturu a ateliéru malba studia. Dobrý den. Dobrý den. Eva Pavlíková je ředitelkou neziskové organizace Česko když četl, která sdružuje ale ty profesionály coby dobrovolníky zapojené do komunitní veřejné prospěšných projektů. V době pandemie stáli mimo jiné za vznikem projektu jak učíme on-line nebo COVID portál. Eva Pavlíková je také v žebříčku 20 největších českých inovátorů za rok 2020. Vítám vás. Díky. Moc hezký. No a pozvání. A potřebujeme také data. Potřebujeme o něco opřít naši debatu, naše úvahy a nepozvání. Proto přijela také Sarah Thomasová. Dobrý den. Dobrý den. To je analytička ústavu empirických výzkumů STEM. Jejím původním oborem byly mezinárodní vztahy a politologie. Studovat tedy jen na Univerzitě Karlově a čas studia také na Slovensko. V Paříži, tedy na univerzitě zaměřené na společenské vědy a je výzkumnou pracovnicí Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a ČVUT. Paní Kovářové. RAM, dovolíte-li slovo hned na úvod, abychom tedy opřeli o tuto tu naši v následující debatu, o údaje, totiž o průzkum kvality života v českých městech, který dělala právě společnostem, aby osobně. Přitom řekněte, prosím nejdřív, podle čeho, podle jakých měřítek jste hodnotili tu kvalitu života ve městech?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají