Seriál Radiožurnálu

Petr Václav (8/22)
Režisér Petr Václav

Radiožurnál

Své plány na natáčení filmu Ill Boemo představil režisér Petr Václav poprvé před třemi lety. „Vždycky mě zajímal příběh člověka, který jde za svým snem a rozhodne se všechno opustit,“ předestírá režisér. Kromě skladatele Josefa Myslivečka ho zajímaly osudy i dalších českých umělců, kteří svou rodnou zemi kvůli tvorbě opustili. Co mu o talentu řekl Miloš Forman? A jak se Myslivečkovi povedlo v Itálii uspět?
Martin Hrnčíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když mi Oberfalzer ukončený, unavit a vyjmuty, chystáme hlavní postavou.

  • Prvního skladatele Josefa Myslivečka si zahrál Vojtěch Dyk. Natáčení jsme sledovali od začátku, kdy se štáb vydal například do italského města Komm. A tam nám herec také řekl, že se musel naučit některé pasáže i v italštině.

  • Já mám výhodu v tom muzikant ví asi člověk ten jazyk jako slyší trošku líp než třeba někdo jiný, dejme tomu. Ale stejně se to musel naučit tak jako tak nemůžu říct, protože a vláda v italštině ještě k tomu něco jiného je v italštině zpívat a něco jiného je v tom hrát. Abych byl jako svobodný, tak musím vlastně o tom jazyku vidět co nejvíc.

Ostatní také poslouchají