Seriál Radiožurnálu

Gorily Duni a Kisumu (5/22)
Gorily v pražské ZOO

Radiožurnál

Cestovala přes tisíc kilometrů, aby se pokusila v pražské zoologické zahradě založit rodinu. Gorila Duni  je dcerou slavné Moji, v Česku první narozené gorily. Letos se Duni přestěhovala ze Španělska do Prahy a stala se jednou ze šesti goril v rezervaci Dja, dosud největším pavilonu v historii pražské zoologické zahrady. Jejím životním partnerem se stal zdatný samec Kisumu. Dočká se pražská zoo dalšího gorilího mláděte?
Luděk Hubáček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cestovala přes 1000 km, aby se pokusila v pražské zoologické zahradě založit rodinu. Mluvíme o gorile duny, která je dcerou slavné mu ji v Česku první narozené gorilí. Letos se duny přestěhovala ze Španělska do Prahy a stala se jednou ze šesti goril v rezervaci, dosud největším pavilonu v historii pražské zoologické zahrady. Jejím životním partnerem je zdatný. Jsem, vždycky jsem mu.

  • OK.

  • Devítiletou duny transportovali odborníci do pražské zoologické zahrady ze severu Španělska z parku Cap arsenu 17. září. U převozu byl reportér Radiožurnálu Ondřej Vaňura.