Řečí peněz

Polské hospodářství se s volbami nezmění. Otevřou se mu ale unijní fondy, pokud bude proevropské, odhaduje ekonom

Řečí peněz

Polské hospodářství se s volbami nezmění. Otevřou se mu ale unijní fondy, pokud bude proevropské, odhaduje ekonom
Proevropská Občanská koalice má 29,7 procenta

Plus

Polsko míří ke změně vlády. Přestože vyhrála vládnoucí konzervativní strana Právo a spravedlnost, tak koalici pravděpodobně sestaví ve volbách druhá proevropská Občanská koalice. Co bude výměna politické garnitury znamenat pro místní hospodářství? „Nová koalice bude pokračovat v nastavení, které ekonomicky směřuje na národní úroveň,“ soudí ekonom Lubor Lacina z Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Polsko míří ke změně vlády. Přestože vyhrála vládnoucí konzervativní strana Právo a spravedlnost, tak koalici pravděpodobně sestaví ve volbách druhá proevropská Občanská koalice. Co znamenají volební výsledky v Polsku pro tamní ekonomiku a jak ovlivní chod celého evropského hospodářství? Mohou výrazně změnit i fungování celé v čtyřky? Zeptáme se našeho dnešního hosta, kterým je prof. ekonomie Lubor Lacina z ústavu financí provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity. Dobrý den do Brna.

  • Dobrý den. Od mikrofonu přeje příjemný poslech příštích minut Naďa Bělovská.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají