Osobnost Plus

Politické strany svázané s polskou demokratickou opozicí nemůžou selhat. Druhou šanci nedostanou, myslí si režisérka Holland

Osobnost Plus

Politické strany svázané s polskou demokratickou opozicí nemůžou selhat. Druhou šanci nedostanou, myslí si režisérka Holland
Agnieszka Holland

Plus

Polsko má po volbách nakročeno k nové vládě, kterou by měla sestavovat opozice v čele s Donaldem Tuskem a jeho Občanskou platformou. „Hodně se mi ulevilo, protože se to zdálo nemožné,“ komentuje výsledky voleb režisérka a scenáristka Agnieszka Holland. „Současná vláda se ale bude držet u moci tak dlouho, dokud to bude možné. Ten čas se budou snažit využít k tomu, aby rozhádali dnešní opozici, aby se jim koalici nepodařilo sestavit,“ odhaduje. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S dosluhující polskou vládou rozhodně nebyla kamarádka a před uvedením jejího filmu hranice do kin ještě přituhlo. Polský ministr spravedlnosti její film přirovnal k nacistické propagandě. Byla nařčena z vlastizrady a polští pohraničníci zkáze. My jenom svině sedí v kině silná žena to ustála. Vám třeba větší kuráž než většina mých kolegů filmařů. To tedy určitě říká Agnieszka Holland mým dnešním hostem. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Nová polská vláda je na cestě, je v procesu vzniku. A já se ptám ulevilo se vám, jak moc?

Více z pořadu