Dvacet minut Radiožurnálu

V líbivé krabičce, s příchutí ginu nebo žvýkačky. Nikotinové sáčky si mohou děti koupit bez omezení, varuje Zuzana Hrzalová

Dvacet minut Radiožurnálu

V líbivé krabičce, s příchutí ginu nebo žvýkačky. Nikotinové sáčky si mohou děti koupit bez omezení, varuje Zuzana Hrzalová
Nikotinové sáčky

Radiožurnál

Nikotinové sáčky jsou u nás běžně dostupné. Kvůli tomu, že se nevyrábějí z tabáku, si je mohou bez omezení koupit i děti. Jak velkým rizikem pro ně nikotinové sáčky jsou? Mohou rodiče poznat, že se jejich dítě stává na nikotinu závislé? Jak by měl zareagovat stát? A jak často užívají děti v Česku alkohol a další návykové látky? Tomáš Pancíř se zeptal Zuzany Hrzalové, ředitelky Národní linky pro odvykání.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bílé nikotinové sáčky jsou u nás běžně dostupné. Kvůli tomu, že se nevyrábějí z tabáku, si je mohou bez omezení koupit i děti. Jak velkým rizikem pro ně nikotinové sáčky jsou? Mohou rodiče poznat, že se jejich dítě stává na nikotinu závislý? Jak by měl zareagovat stát a jak často užívají děti v Česku alkohol a další návykové látky?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je ředitelka Národní linky pro odvykání Zuzana Hrzalová. Dobrý den. Vítejte v našem studiu. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Co to vlastně nikotinové sáčky jsou, jak vypadají a jak fungují také nikotinové sáčky jsou.

  • Zpravidla malé bílé sáčky v krabičce, která vypadá jako puk podobně u nás ČR a jsou to sáčky, které obsahují mimo jiné hlavní složkou je nikotin a další jsou jako cello za různá, různé příchutě a další konzervační látky. Je to něco nového na trhu? Není to tak dlouhá doba, co je známé a je to vlastně nějaká nějaký způsob užívání nikotinu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají