Pro a proti

Obchodování s mateřstvím není možné, říká Válková. Touha po dítěti je ale ohromná, dodává Decroix

Pro a proti

Obchodování s mateřstvím není možné, říká Válková. Touha po dítěti je ale ohromná, dodává Decroix
náhradní mateřství matka dcera děti vztah cesta pouto

Plus

Náhradní mateřství může posloužit bezdětným párům jako poslední možnost, jak se dostat k vytouženému dítěti. Na druhé straně se může stát prostředkem k vykořisťování nejchudších a nejzranitelnějších lidí. V Česku by chtěla vláda stanovit zákonem podmínky, které by náhradní mateřství regulovaly. Do jaké míry je ale regulace potřeba? V Pro a proti diskutují poslankyně Eva Decroix (ODS) a Helena Válková (ANO).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Náhradní mateřství může posloužit bezdětným párům jako poslední možnost, jak se dostat k vytouženému dítěti. Na druhé straně se může stát prostředkem k vykořisťování nejchudších a nejzranitelnějších lidí. Zkušenosti ze světa nejsou jednoznačné. Částečně i kvůli zmatku v legislativě. V ČR by chtěla vláda stanovit zákonem podmínky pro tzv. jsem rok a tím i mateřství. Potřebujeme takových zákonů nebo hrozí, že by jeho prostřednictvím došlo k legalizaci obchodu s lidmi?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou dvě poslankyně Eva Decroix z vládní ODS. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají