Pro a proti

TikTok přispívá k vyprazdňování politiky, myslí si politolog. Hloubka politických sdělení se za 20 let nezměnila, oponuje expert na sociální média

Pro a proti

TikTok přispívá k vyprazdňování politiky, myslí si politolog. Hloubka politických sdělení se za 20 let nezměnila, oponuje expert na sociální média
TikTok

Plus

Být, či nebýt na TikToku? Otázku v posledních týdnech řeší i politici v Česku. Přestože Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost označil tuto sociální síť za bezpečnostní riziko, politiků, kteří na ní něco sdílejí, přibývá. „Nijak zvlášť mě to nezneklidňuje,“ říká odborník na sociální média Adam Zbiejczuk. „Komunikace politiků na sociálních sítích přispívá k vyprazdňování politického obsahu a klade důraz na zábavní formu,“ míní politolog z Masarykovy univerzity Otto Eibl. 
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jsi už taky na TikToku? Ptají se dost možná v těchto dnech poslanci 1 2. ve sněmovně. Za poslední dobu totiž těch, kteří něco sdílejí na této sociální síti, přibylo vedle poslanců opozičního hnutí ANO nově i politici vládního hnutí Starostové a nezávislí. A to navzdory tomu, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost označil TikTok vlastněný pekingskou firmou za bezpečnostní riziko. Bylo by lepší, kdyby se politici této sociální síti vyhýbali, nebo si to nemůžou dovolit, protože má u nás statisíce uživatelů, a tedy i statisíce voličů, o které se ucházejí. Pro a proti Lukáše Matošky.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou politolog z Masarykovy univerzity a odborník na politický marketing. O to, aby byl dobrý den.

  • Dobrý den a odborník na sociální média a spolumajitel agentury influencer CZ Adam z Bojčuk. Dobrý den i vám. Dobré ráno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají