Osobnost Plus

Čtení pomáhá trénovat náš morální sval. Jsme pak otevřenější k jinakosti druhých, říká vědkyně Kuzmičová

Osobnost Plus

Čtení pomáhá trénovat náš morální sval. Jsme pak otevřenější k jinakosti druhých, říká vědkyně Kuzmičová
Anežka Kuzmičová

Plus

Vědkyně Ústavu českého jazyka a teorie komunikace FF UK Anežka Kuzmičová tvrdí, že slova dokážou v člověku nastartovat velké věci. V poslední době ale přemýšlí i o politicích. „Nakolik to, co politik skutečně řekl, je pouhý bonmot. Něco, co bylo řečeno právě proto, aby to cirkulovalo a točilo se to dál, objevovalo na sítích a lidi to ,lajkovali‘, anebo kde je vlastně ten kontext,“ ptá se v pořadu Osobnost Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus. Nezajímá mě, kdo a jak včetně politiků mluví, ale co tím, co říkají doopravdy myslí, říká žena, která má doktorát ze stockholmské univerzity a 12 let pro ně pracovala a vědě se věnovala taky v Dánsku, Británii nebo Kanadě. Za výzkum čtenářského prožitku přebrala v polovině října cenu neuron. Badatelka z ústavu českého jazyka a teorie komunikace Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Anežka Kuzmičová je mým dnešním hostem. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Moc.

  • Děkuji za pozvání a hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu