Interview Plus

Je možná lepší, když lidově brblá Nohavica než nějaký příšerný svůdce davu, soudí publicista Peňás

Interview Plus

Je možná lepší, když lidově brblá Nohavica než nějaký příšerný svůdce davu, soudí publicista Peňás
Jaromír Nohavica

Plus

Minutová písnička Jaromíra Nohavici o tom, že si nedokážeme udělat názor bez toho, co řekne prezident Spojených států, vyvolala ostrou polemiku na sociálních sítích. „Nohavica je tím, kdo společnost vzrušuje, rozděluje a zároveň jinou společnost spojuje. Myslím, že si to možná i užívá,“ soudí publicista Echo24 a Týdeníku Echo Jiří Peňás.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pokud jste neslyšeli o písničce, ve které Jaromír Nohavica rýmuje o prezidentovi kus a na jehož názor si musíme počkat, nech si, uděláme názor vlastní. Strávili jste asi posledních pár týdnů mimo ČR a navíc jste neměli přístup k internetu. Prakticky se nešlo vyhnout alespoň zmínkám na sociálních sítích. Vyšly ale i poměrně obsáhlé analýzy, často připomínající Nohavicův devótní postoj k Vladimiru Putinovi či jeho spolupráci s StB. Na druhé straně třeba Parlamentní listy ocenili, že Jarek, cituji, rozsvítil neděli písničkou. Jak je ale možné vysvětlit, že minutový popěvek dokáže vyvolat takový rozruch? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes redaktor on-line deníku Echo24, literární kritik a spisovatel Jiří Peňás. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste taky neodolal, taky jste napsal glosu.

  • Ano, no, to je taková denní práce těch glosátorům, že píše o gól si.

Více z pořadu