Pro a proti

Protestující zemědělci nejsou proti Green Dealu, tvrdí šéf Zemědělského svazu. Evropská komise zaspala, uznává europoslanec

Pro a proti

Protestující zemědělci nejsou proti Green Dealu, tvrdí šéf Zemědělského svazu. Evropská komise zaspala, uznává europoslanec
Protestující zemědělci

Plus

Zemědělci v řadě zemí Evropy protestují a varují, že dosavadní spanilé jízdy traktorů a blokády silnic byly jen předehrou. Přestože se podmínky pro zemědělství v jednotlivých státech liší, nespokojenost se zdá všudypřítomná. Podle šéfa Zemědělského svazu ČR Martina Pýchy je tlak trhu v kombinaci s přísnými podmínkami EU na farmáře enormní. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) zase kritizuje nepřehlednost distribuce financí z evropského rozpočtu.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Řada evropských zemí zažila v posledních týdnech protesty zemědělců. Farmáři přitom varují, že dosavadní spanilé jízdy traktorů a další akce byly jen předehrou k něčemu většímu. Přestože jsou podmínky pro zemědělce v každé zemi odlišné, nespokojenost se zdá být všudypřítomná. Je hlavním problémem špatně nastavená politika EU.

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou europoslanec Mikuláš Peksa z české Pirátské strany. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají