Pro a proti

Obvinit Netanjahua je absurdní, říká k možnému zatykači Benda. Haag nezpochybňujme, namítá Peksa

Pro a proti

Obvinit Netanjahua je absurdní, říká k možnému zatykači Benda. Haag nezpochybňujme, namítá Peksa
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Plus

Rozhodnutí žalobce Mezinárodního trestního soudu požádat o zatykač na izraelského premiéra a ministra obrany rozdělilo světovou veřejnost i politiky. Podle zastánců Izraele je nepřípustné stavět na stejnou úroveň předsedu izraelské vlády s teroristy z Hamásu. Někteří vyzývají k bojkotu Mezinárodního trestního soudu a i v Česku se objevily úvahy o vystoupení z této instituce.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rozhodnutí žalobce Mezinárodního trestního soudu požádat o zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany. Jihlava galantní rozdělilo světovou veřejnost i politiky. Podle zastánců Izraele je nepřípustné stavět na stejnou úroveň předsedou izraelské vlády s teroristy z Hamasu. Někteří vyzývají k bojkotu Mezinárodního trestního soudu a i v Česku se objevily úvahy o vystoupení z této instituce. Měla by ČR tento krok udělat?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Dobrý den. Dobré dopoledne přeji. A europoslanec Mikuláš Peksa z české Pirátské strany. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu