Osobnost Plus

Zatykače na lídry Izraele a Hamásu jsou neobvyklé, ale nikoliv nepatřičné, říká politolog Kratochvíl

Osobnost Plus

Zatykače na lídry Izraele a Hamásu jsou neobvyklé, ale nikoliv nepatřičné, říká politolog Kratochvíl
Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů

Plus

Žádost prokurátora Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu o zatykače na izraelské lídry je nehorázná, reagoval americký prezident Joe Biden na zveřejněný záměr prokurátora soudu, který navrhl zatykač nejen proti Benjaminu Netanjahuovi, ale také proti izraelskému ministru obrany a třem nejvyšším vůdcům hnutí Hamás. Podle něj nesou odpovědnost za válečné zločiny. Bude zatykač skutečně vydán? V pořadu Osobnost Plus odpovídá Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po nich teď rozhovor. Osobnost. Plus žádost prokurátora mezinárodního trestního tribunálu v Haagu o zatykače na izraelské lídry je nehorázná. A jedno chci říct jasně ať už jsem to prokurátor naznačuje cokoli mezi Izraelem a Hamasem není žádná rovnost žádná. Tak reagoval americký prezident Biden na zveřejněný záměr prokurátora zmíněného soudu karimatkách. A na ten zatím jen navrhl zatykač nejen proti Netanjahuovi a také proti izraelskému ministru obrany a třem nejvyšším vůdcům hnutí Hamas. Podle něj nesou odpovědnost za válečné zločiny v Izraeli a pásmo Gazy. Dnešním hostem osobnosti plus je prof. Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů, který přednáší také na Univerzitě Karlově a prestižní francouzské univerzitě s Jánskou. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. A hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak když americký prezident řekne žádost, je nehorázná a řekne to.

  • Joe Biden nejen obecně jako úřad, ale právě Joe Biden také. Nejsou to na něj poměrně ostrá slova?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají