Pro a proti

Když stát dotuje elektromobily pro firmy, ať podpoří i soukromé osoby, říká šéf asociace. Na to nemáme peníze, oponuje ministerstvo

Pro a proti

Když stát dotuje elektromobily pro firmy, ať podpoří i soukromé osoby, říká šéf asociace. Na to nemáme peníze, oponuje ministerstvo
Elektromobil

Plus

Od začátku roku můžou firmy v České republice žádat o dotace na nákup elektromobilů. Na jedno auto může zvýhodnění činit až 200 tisíc korun. Vláda očekává ze strany podnikatelů velký zájem. Podpora pro soukromé osoby zatím plánovaná není, v jiných zemích Evropy ovšem funguje. Měl by český stát následovat jejich příkladu a podpořit nákup elektroaut i pro jednotlivce?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Od začátku roku můžou firmy v ČR žádat o dotace na nákup elektromobilů. Na jedno auto může zvýhodnění činit až 200000 korun. Vláda očekává ze strany podnikatelů velký zájem o. Nákup aut na elektřinu dotují i jiné evropské země, často ještě velkoryseji. Měl by český stát následovat jejich příkladu a podpořit nákup elektroaut i pro soukromé osoby?

  • A proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou výkonný ředitel Asociace pro elektromobilitu Lukáš Hataš. Dobrý den. Dobré ráno vám i divákům. A Eduard Mořický, vrchní ředitel sekce hospodářství na ministerstvu průmyslu a obchodu. Dobrý den i vám. Také. Dobrý den. Je to správně nastavená podpora nejdřív firmy a ne soukromé osoby, pane mořických.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají