Pro a proti

Evropský parlament zamítl návrh na omezení užívání pesticidů. „Ignoroval by rozdíly mezi zeměmi,“ souhlasí předseda zemědělců

Pro a proti

Evropský parlament zamítl návrh na omezení užívání pesticidů. „Ignoroval by rozdíly mezi zeměmi,“ souhlasí předseda zemědělců
postřik - pesticidy - pole

Plus

Černý den pro životní prostředí a společnost. Za takový označila rakouská europoslankyně za Zelené Sarah Wienerová den, kdy Evropský parlament zamítl návrh na omezení používání pesticidů, který měl jejich aplikaci v členských zemích snížit do roku 2030 na polovinu. Jde skutečně o tak špatnou zprávu pro biodiverzitu a zdraví občanů, nebo o rozumné rozhodnutí, protože zemědělci i bez stanovování mezních hranic sami snižují při pěstování použití chemie?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Černý den pro životní prostředí a společnost. Za takový označila rakouská europoslankyně za Zelené Sarah Víznerová den, kdy Evropský parlament zamítl návrh na omezení používání pesticidů, který měl jejich aplikaci v členských zemích snížit do roku 2030 na polovinu. Jde skutečně o tak špatnou zprávu pro biodiverzitu a zdraví občanů, nebo jde o rozumné rozhodnutí, protože je zemědělci i bez stanovování mezních hranic sami snižují při pěstování použití chemie.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už ve studiu vítám geochemik a Jakuba Hrušku z ústavu výzkumu globální změny Akademie věd. Dobrý den.

Více z pořadu