Pro a proti

Dění v Gaze je za hranou, říká signatářka výzvy vládě. Mír bude, až se Hamás zničí, oponuje poslanec

Pro a proti

Dění v Gaze je za hranou, říká signatářka výzvy vládě. Mír bude, až se Hamás zničí, oponuje poslanec
Izrael při svých vojenských operacích v Gaze neprojevil „žádné zábrany“, uvádí prohlášení

Plus

Izraelskou vládu vyzývá k přerušení bojů v Pásmu Gazy řada zemí včetně Spojených států nebo Čínské lidové republiky. Akutní obavy vzbuzuje operace v oblasti města Rafáh. Podle aktuální výzvy vládě Česko podporuje Izrael bez ohledu na to, jak si v Gaze počíná. Měla by česká vláda více zdůrazňovat potřebu ochrany civilistů? V Pro a proti diskutují bývalá vedoucí úřadu v Ramalláhu Dáša van der Horst a poslanec Petr Beitl (ODS).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izraelskou vládu vyzývá k přerušení bojů v pásmu Gazy řada zemí včetně Spojených států nebo Čínské lidové republiky. Akutní obavy vzbuzuje operace v oblasti města reformách. OSN varuje, že nedostala žádný plán na evakuaci civilistů. Podle některých názorů se ČR v tomto ohledu vymyká a podporuje Izrael bez ohledu na to, jak si v Gaze počíná, měla by česká vláda více zdůrazňovat potřebu ochrany civilistů?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou místopředseda sněmovního zahraničního výboru Petr Beitl z ODS. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají