Osobnost Plus

Buď Izrael opět obnoví svou okupaci Gazy, nebo si Palestinci povládnou sami, domnívá se novinář Szántó

Osobnost Plus

Buď Izrael opět obnoví svou okupaci Gazy, nebo si Palestinci povládnou sami, domnívá se novinář Szántó
Jakub Szántó

Plus

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je nejen v hlubokém systémovém sporu s americkým prezidentem Bidenem, napětí je v jeho vládě a v rozepři je i se členem vlastního válečného kabinetu. Gadi Eisenkot, kterého syn byl v Gaze zabit, prohlásil, že kdo mluví o absolutní porážce Hamásu, neříká pravdu. „Netanjahu bude bojovat do poslední chvíle,“ domnívá se Jakub Szántó, novinář, spisovatel a bývalý blízkovýchodní zpravodaj České televize.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost. Plus izraelský premiér Netanjahu je nejen v hlubokém systémovém sporu s americkým prezidentem Bidenem, napětí v samotné jeho vládě a ve sporu je i se členem vlastního válečného kabinetu. Generál gardy a i z Hukvald, jehož syn byl v Gaze zabit, prohlásil, že kdo mluví o absolutní porážce Hamasu, neříká pravdu a že vedení Izrael nemá momentálně žádnou důvěru. Dnešním hostem osobnosti plus je Jakub Santo, novinář, bývalý blízkovýchodní zpravodaj ČT. Taky spisovatel. Jakube, vítej.

  • Dobrý den. Dobrý den. Díky za pozvání a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu